Скаутинг


Що таке Скаутинг?

Скаутинг – це світовий рух покликаний підтримати молодих людей у їх розумовому, фізичному та духовному розвитку, з наголосом на життя в та гармонії з природо, аби вони змогли відгравати важливу роль у суспільстві. Сьогодні Скаутинг об’єднує 40 мільйонів молодих людей у 223 країнах та територіях.

Стисла історія Скаутингу

Скаутинг починався як методика виховання молоді створена Робертом Баден Паувелом (або просто Бі-Пі). Офіційним початком світового скаутського руху вражається табір на о.Броунсі у 1907 який Байден Паувел провів для 20 підлітків з різних соціальних груп. Це був революційний крок у вихованні молодих людей в тогочасному консервативному англійському суспільстві. Опираючись власний вкрай багатий життєвий досвід та результати першого скаутського табору Бі-Пі видав книгу «Скаутинг для хлопців». Саме книга стала значним каталізатором для поширення скаутингу за межами Англії та сприяла становленню та розвитку світового скаутського руху. Україна не була винятком у цьому процесі.

(Обкладинка оригінального видання “Скаутинг для хлопців”)

Чому скаутинг YMCA?

Історично скаути від часу заснування тісно співпрацювали з світовим рухом YMCA гармонійно доповнюючи одне одного. Більше того,в основі обох рухів лежать однакові цінності: розумовий,фізичний та духовний розвиток.  Ми започаткували традицію створення скаутських гуртків YMCA в Україні. Українські скаути YMCA дотримуються витоків концепції Скаутингу та певні, що метод винайдений Бі-Пі на початку ХХ століття досі актуальний та універсальний.

  • Символ скаутингу який використовував Роберт Баден-Паувел у 1920-1939 роках

В чому ж секрет такої популярності Скаутингу у світі? Все просто. Скаутинг – це шлях та спосіб життя. Одного разу відчувши атмосферу суцільного позитиву, братерства та ваємопідтримки – важко відмовитись від такого подарунку.

  • Скаутинг допомагає молодій людині віднайти власний шлях постійного самовдосконалення та розвитку. Скаутинг не вчить предметам, Скаутинг вчить навчатись.

  • Скаутинг виховує навички виживання в природі, а відтак волю до перемоги та стійки характер. Філософія скаутів проста: зміг вижити в дикому лісі – зможеш досягнути успіху в цивілізованому суспільстві.

  • Скаутинг – це дух братерства та взаємопідтримки. Ми відкриті для всіх. Людина яка опиняється у Скаутингу приречена віднайти дуже багато друзів у всьому світі.

Скаути YMCA завжди задіяні в інших програмах організації та ніколи не мають часу байдикувати. Кожен та кожна має змогу обирати собі діяльність до впододи. Ми – велика сім’я.