Що таке YMCA?

Світовий рух YMCA

YMCA – це одна з найбільших молодіжних організацій в світі. Вона була заснована в Лондоні в 1844 році Джорджем Вільямсом і сьогодні нараховує близько 45 мільйонів молодих людей у майже 135 країнах світу.

World YMCA Logo

Цікаві факти про YМСА:

• Емблема YMCA – трикутник. Його кути символізують 3 напрямки розвитку особистості, які плекає організація: Дух, Розум та Тіло.
  • Засновник Скаутингу Баден-Пауелл був членом YMCA Лондона.
  • Волейбол, бадмінтон, софтбол і баскетбол були винайдені в YMCA!
  • Актор Ентоні Хопкінс вперше вийшов на сцену у гуртку YMCA.
  • Президент США Джон Кеннеді заснував «Корпус миру» будучи натхненним знайомством з програмою YMCA «Соціальні працівники світу».

YMCA України

YMCA – це одна з найбільших молодіжних організацій в світі. Вона була заснована в Лондоні в 1844 році Джорджем Вільямсом і сьогодні нараховує близько 45 мільйонів молодих людей у майже 125 країнах світу.

YMCA України – це всеукраїнський молодіжний позаконфесійний волонтерський рух, який об’єднує сотні молодих людей для особистісного зростання, взаємної допомоги та соціального служіння. Завдяки християнським принципам, на яких базується діяльність організації, YMCA сприяє гармонійному фізичному, інтелектуальному та духовному розвитку людей. YMCA України є дійсним членом YMCA Європи та асоційованим членом Світового Альянсу YMCA.

Місія YМСА України – це гармонійний розвиток духу, розуму та тіла молодих людей, незалежно від їх релігійної належності, віку, національності, мови чи здібностей.

Скаутинг, профілактика ВІЛ/СНІДу, популяризація ТенСінгу (театр, танці, співи) і спорту, проведення таборів, акцент на гендерну рівність, духовний розвиток, участь в міжнародних волонтерських обмінах та багато інших цікавих програм – це те, що робить YMCA України цікавою для молодих людей і корисною для суспільства.

Потрібно знати, що YМСА в усьому світі – це організація некомерційна. Це означає, що всюди члени організації працюють на благо суспільства на волонтерських засадах.

YMCA Києва

YMCA Києва – це частинка світового молодіжного руху, що сповідує ідею гармонійного розвитку духу, розуму та тіла. Організація у Києві працювала ще у 1912-1917 роках. Після здобуття Україною незалежності була спроба у 1994 році відновити роботу київського осередку. Проте лише у 2013 році команда ентузіастів по-справжньому відродила YMCA Києва та почала творити її такою, якою вона є зараз.
Сьогодні в київській локальній YMCA близько 50 волонтерів, об’єднаних спільним бажанням дарувати мир та добро, змінювати цей світ на краще.

Ми організовуємо просвітницькі та інформаційні заходи, вишколи та мандрівки, беремо участь у національних іміжнародних проектах, шукаємо нові ідеї на регулярних зустрічах волонтерів. Наші постійні програми:

• Скаутинг
  • Соціальний театр – ТенСінг
  • Соціальне служіння
  • Дитячі табори
  • Англійський розмовний клуб
  • Школа лідерства
  • Екологічні заходи

В YMCA немає часу сумувати. Зазвичай учасник YMCA Києва за рік волонтерства в організації щонайменше:

1. Долучився до організації або був лідером 3 заходів.
  2. Провів день з дітьми зі школи-інтернату.
  3. Волонтерив протягом 40 годин.
  4. Відвідав 10 годин тренінгів з розвитку лідерських навичок.
  5. Взяв участь у 2 національних заходах.
  6. Брав участь у 2 молодіжних міжнародних обмінах.
  7. Знайшов безліч друзів в Україні та за кордоном.

YMCA Києва – це не просто місце, де кожен має можливість знайти себе (деколи навіть у найнеочікуваніших сферах), це також і середовище небайдужих людей, які завжди готові прийти на допомогу.

Ви можете знайти актуальну інформацію про діяльність YMCA Києва, а також перелік програм у facebook: www.facebook.com/YMCA-Kyiv або пишіть на kyivymca@gmail.com.

Організація та структура:
Президент організації – Іван Домарецький.
Члени Правління – Яна Бакаленко, Тетяна Бєлун, Віталій Бохняк, Юля Глєбова, Даша Лупеха.
Члени Ревізійної комісії – Євген Солошенко, Юлія Поливка.